Gelinlik

  • GELİNLİK GELİNLİK
  • KINALIK KINALIK
  • NİŞANLIK NİŞANLIK
  • BİNDALLI BİNDALLI

63 sonuçtan 1-39 arası gösteriliyor

Tesettür Gelinlik Modelleri

Her genç kızın hayali güzel bir gelinlik giymektir. Bu nedenle de pek çok genç kız için gelinlik seçimi her zaman çok önemlidir. Evlilik arifesinde olan pek çok kadını tatlı bir gelinlik seçme telaşı alır. Kadınların hayalindeki gelinliği bulabileceği çok şık 2022 tesettür gelinlik modelleri bulunuyor. Tesettürlü bayanların işini kolaylaştıracak olan bu modeller, evlilik hazırlığındaki kişilerin beğenisine sunuluyor.

2022 En Beğenilen Tesettür Gelinlik Modelleri

Kesim, uzunluk, kalıp ve etek biçimi bakımından farklı şekillerde tasarlanan tesettür gelinlik modelleri, modele uygun bir başörtüsü ile tamamlanarak kullanılıyor. Bol kesimli ve vücuda oturan farklı pek çok tesettür gelinlik modelleri bulunuyor. Farklı tarzlara hitap eden uzun kollu gelinlik giymek isteyen ve tesettürlü kadınlara hitap eden tesettür gelinlik üretiliyor. Gelinlikler, renk, kesim, model ve tasarım olarak pek çok farklı şekilde üretiliyor. Sadece tesettür gelinlik modellerinde prenses model, düz kesim, A kesim ve balık gelinlik modelleri de yer alıyor.

Genç kadınlar özellikle de kabarık gelinlik modellerini ve uçuşan modelleri tercih ediyor. Tül detayları ile hareketlendirilmiş olan gelinlik tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Balık gelinlik modelleri ise, vücut hatlarını belli eden ve vücuduna güvenen kadınların daha çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Balık kesim gelinlik modeli, bele ve kalçaya muntazam bir şekilde oturan ve kadınsı görünümü ile dikkat çeken bir modeldir. Aynı zamanda bu gelinlikler, 2022 tesettür gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda kolları kabarık düz kesim gelinlik modelleri büyük beğeni topluyor. Pilili etekleri ve dökümlü yapısı ile dikkat çeken prenses modeller, son yıllarda en çok tercih edilen ve en beğenilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Günümüzün moda trendlerine ayak uyduran pek çok A kesim gelinlik modelleri, daha çok klasik seçimlerden hoşlanan kadınların tercihi oluyor. Şık ve modern tasarımlara sahip olan gelinlik modelleri, dantel işlemeleri ve zarif detayları ile en özel günlerinizin başrolü olmayı hak ediyor. Her tarza ve her zevke uygun pek çok farklı gelinlik modeli üretiliyor. Retro gelinlikler, tesettürlü gelinlikler, duvaklı gelinlikler ve minimal gelinlikler de bu gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Gelinlik adaylarının düğün temasına ve zevkine uygun tercih edebileceği gelinlik modelleri renk olarak da birbirinden farklılık gösterir.

Gelinlik seçimi yaparken kumaşın cinsine ve dokusuna da dikkat etmeniz gerekir. Gelinlik modellerinde kullanılan şifon, saten, ipek ve tül kumaşlar farklı gelinlik modellerine ve vücut tiplerine hitap eder. Son yıllarda Fransız stilini anımsatan başörtüsünün üzerine şapka takılarak zenginleştirilen gelinlik modelleri sıkça tercih ediliyor.

Renkli Tesettür Gelinlik Modelleri

Günümüzde modanın ve zevklerin değişmesi ile birlikte gelinlik modellerinde de alışılmışın dışında renkler tercih edilmeye başlandı. Geleneksel olarak uzun yıllardır kullanılan beyaz ve beyaz renge yakın kullanılan sadece tesettür gelinlik modelleri günümüzde farklı renk seçenekleri ile gelin adaylarına sunuluyor. Özellikle de günümüzde gelinlik modellerinde krem rengi, pudra pembe ve açık gri renkler sıkça kullanılıyor. Aynı zamanda ışıltılı boncuk işlemeleri ve dantel detayları ile dikkat çeken özel gelinlik modelleri sıkça tercih ediliyor. Genellikle de kabarık etekleri ve parıltılı detayları ile gelinlik modelleri gösterişi sevenlerin tercihi oluyor.

Danteller, dinler, payetler, taşlar, simli ipler ve püsküllerle hareketlendirilmiş olan ince işçilikle hazırlanmış olan gelinlik modelleri şık görünmeyi seven gelinlerin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Beyaz ve krem arasında kalan bir renk olarak da bilinen kemik rengi, sıcak bir görünüm yakalamak isteyen gelinlerin tercihi oluyor.

Tüller, pililer, kabartmalar ve çiçek motifleri ile hareketlendirilmiş olan gelinlik modelleri estetik görünüşleri ile kadınları cezbeder. Son zamanlarda pembe ve koyu pembe gelinlik modelleri çok dikkat çekiyor. Renkli gelinlik modelleri aynı zamanda çoğu zaman nişan elbisesi olarak da tercih ediliyor. Düğün konseptine göre gelinliğin modeli ve rengi de belirleniyor. Özellikle de koyu mavi, mor, yeşil, lila gibi renkler daha çok salonlarda yapılan nişan törenlerinde tercih ediliyor. Renkli gelinlik modellerinin yanı sıra kına gecelerinde giyilebilecek birbirinden şık bindallı kıyafetlerine de ulaşılabilir.

Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür gelinlik seçimi yapılırken vücut şekline uygun modelleri tercih etmek gerekir. Tesettür gelinlik seçilirken armut, ters üçgen, kum saati gibi farklı vücut şekillerine uygun üretilen modellerden kendinize en uygun olanını seçmeniz gerekir. Bu sayede hem daha fit hem de çok daha şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. Armut vücut tipine uygun üretilen tesettür gelinlik modelleri, kalça ve basen bölgesini kamufle edecek şekilde tasarlanır. Bu nedenle kabarık kesimli gelinlik modelleri, özellikle de armut vücut tipine uygun kadınlar için çok ideal bir seçim olur.

Gösterişli ve kabarık gelinlik modellerinden hoşlananlar için ise kat kat etekli gelinlik modelleri uygun bir seçimdir. Göğüs ve basen bölgesini orantılı gösteren sade tesettür gelinlik modelleri uygun bir başörtüsü ile tamamlanarak çok şık bir görünüme ulaşabilir. Önden birleşen ve göğüs bölgesini kapatan kısa pelerinli hem sade hem de kaliteli kumaşı İle dikkat çekiyor. Gelinliğin en önemli tamamlayıcısı ise kuşkusuz ki duvaktır. Duvak seçimi yaparken gelinliği tamamlamasına özen göstermeniz gerekir. Sade ve gösterişten uzak bir gelinliği, uzun ve şık bir duvak İle zenginleştirebilirsiniz. Dar kesimi ile özellikle de göğüs ve kalça kısmını ön plana çıkaran balık gelinlik modellerini uzun ve gösterişli duvarlarla tamamlayarak çok şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Gösterişli ve kabarık bir gelinlik tercih ettiyseniz duvağınızı daha sade tercih edebilirsiniz.

Sade Gelinlik Modelleri

Her zaman tercihini sadelikten yana kullanan kadınların en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında sade gelinlikler yer alıyor. Düz kesim, abartıdan ve ışıltıdan uzak, sade ama zarif detayları bulunan gelinlik modelleri son yıllarda çok tercih ediliyor. Özellikle de sahil kenarında yapılacak olan düğün törenlerinde uçuş  gelinlik modelleri sıkça tercih ediliyor. Sade gelinlik modellerinin başında saten ve ipek kumaştan üretilmiş olan gelinlik modelleri yer alıyor. Bu modellerde genellikle gelinliğin tek kol bölgesinde, göğüs, etek, sırt ya da duvak bölgesinde bulunan işlemeler gelinliğin zarafetini ön plana çıkarıyor. Sadelikle zarafetini yansıtmak isteyen kadınlar sade gelinlik modellerini sıkça tercih ediyor. Sade bir gelinlikle de dikkat çekici ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olunabileceğini ispatlamak isteyen pek çok kişi sade gelinlik modellerini tercih ediyor.

Gösterişli Gelinlik Modelleri

Tesettürlü gelinlik modelleri arasında en çok beğenilen ve en çok tercih edilen gelinlikler gösterişli tasarımlardır. Eteklerinde, omuzlarında, sırtında ve göğüs bölgesinde parlak taş işlemeleri ve dantel detayları bulunan gösterişli gelinlik modelleri en çok tercih edilen gelinlikler arasında yer alır. Aynı zamanda Fransız gipürleri ile hareketlendirilmiş olan kabarık tesettür gelinlik modelleri her genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Gösterişli gelinlik modellerinde simli iplikler, püsküller, taş işlemeler, Fransız gipürleri sıkça kullanılıyor. Aynı zamanda el emeği ile yapılan ince işlemeler ile gelinliğin gösterişi arttırılıyor. Bu sayede kadınların hayalini süsleyen gelinlik modelleri ön plana çıkıyor.

2022 Gelinlik Fiyatları

Günümüzde her zevke ve her vücut tipine uygun olarak üretilmiş olan pek çok gelinlik modeli bulunuyor. Gelinliklerin kumaşına, kalitesine, işlemesine, detaylarına ve modeline göre tesettür gelinlik fiyatları değişiklik gösterir. İstediğiniz gelinlik modelinin maliyeti tesettür gelinlik fiyatları ile doğrudan ilişkilidir. Her bütçeye uygun farklı gelinlik modelleri bulunuyor. Yakalarında, kollarında ve etek uçlarında el işçiliği ile işlenmiş süslemeler olan gelinlik modelleri diğer sade gelinlik modellerine göre biraz dava pahalıdır. Gelinlik üzerinde kullanılan malzemenin niteliği, işçiliği, kumaşın niteliği tesettür gelinlik fiyatlarını da etkiler. Tesettür giyinen kadınlar sadece tesettür gelinlik modellerini yakından takip ediyor.

WhatsappTelefonKonum